İstanbul
|
Pazartesi - Cumartesi / 10:00 - 21:00
|
info@pelfect.com
|
+90 537 818 82 87

WordPress Web Site Hızlandırma

Wordpress Website Hızlandırma

WordPress web site hızlandırma hem kullanıcı deneyimlerini etkileyen hem Google tarafından SEO konusunda çok önemli bir faktördür. Web sitesi hızını optimize etmek, SEO stratejilerinizin başarısı için hayati bir önem taşır. Google, hızlı yüklenen siteleri tercih eder ve bu da sıralamalarınızı olumlu yönde etkiler. Bu yazımızda WordPress web site hızlandırma hakkında bazı ipuçları vereceğiz. Özellikle WordPress kullanıcılarının en çok sorun yaşadığı bu konu hakkında bazı teknik bilgiler vermeye çalışacağız.

WordPress Web Siteleri Neden Yavaştır?

WordPress web sitelerinin yavaş olma sorununu etkileyen bir dizi faktör bulunmaktadır. Özellikle, kullanılan tema eski veya yeterince optimize edilmemişse ve ek olarak kullanılan eklentiler, sitenin performansını olumsuz yönde etkileyebilir. Bunların yanı sıra kullandığınız sunucunun kalitesiz olması da web site hızını etkileyen temel faktörlerdir. Hemen web sitenizin hızınızı buradan test edebilirsiniz. Herhangi bir yavaşlık probleminde aşağıdaki WordPress web site hızlandırma adımları uygulayarak web sitenizi optimize edebilirsiniz.

WordPress Hızlı Temalar

Öncelikle çok eski sürüm bir tema kullanıyorsanız hemen temanızı değiştirmenizi öneririz. Çünkü Tema içerisinde kullanılan kodların ve eklentilerin güncel WordPress sürümüyle uyumsuz olması sitenizi yavaşlatıcaktır. Bu sebeple kullandığınız temanın lisanslı ve güncel sürüm olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Porto Teması , Avada Teması , Betheme Teması sizler için önerebileceğimiz hızlı wordpress temalarıdır.

WordPress Teması Nasıl Optimize Edilir?

WordPress web site hızlandırma konusunda en fazla dikkat edilmesi gereken konu optimizasyonun doğru şekilde yapılmasıdır. Aşağıdan en iyi şekilde optimizasyon sağlamak için önerdiğimiz eklentileri görebilirsiniz.

  1. WordPress Resim Optimizasyonu
    • Resim Optimizasyonu wordpress hızıyla direkt olarak bağlantılıdır. Sitenize yüklediğiniz resimlerin kalitesini bozmadan boyutunu küçültebilmek için yapılmaktadır. Performance Lab eklentisi bu konu için tüm resim optimizasyon işlerinizi halledecektir. Aynı zamanda sitenize yüklediğiniz görselleri .jpg formatından .webp formatına otomatik olarak çevirir.
  2. WordPress Önbellek Eklentisi
    • Önbellek eklentileri, sayfa içeriğini önceden ziyaretçilere sunarak sayfa yükleme sürelerini azaltırlar, böylece kullanıcılar web sitenizi daha hızlı açabilirler. Aynı zamanda, önbellek eklentisi, sunucunun işlem gücünü azaltabilir, çünkü sayfalar önceden oluşturulmuş bir önbellekten servis edilir. Önerdiğimiz önbellek eklentisi WP Super Cache eklentisidir. Önerilen ayarları açarak kullanmanız site hızınıza olumlu katkı sağlayacaktır.

Eklentileri çalıştırdıktan sonra web site hızınızı tekrar kontrol edebilirsiniz. Bu adımdan sonra artık manuel olarak yapmamız gereken bazı teknik işlemler bulunmaktadır. Buradan yaptığımız test sonucunda web site hızımızı olumsuz etkileyen javascript isteklerine bakmalıyız. Yüklenme süresi çok fazla olan javascriptler hangi eklentilere ait bunları analiz edip, eklentileri devredışı bırakmalıyız. Örneğin Revslider eklentisi websitemizi yavaşlatmaktadır. WordPress web site hızlandırma konusunda daha detaylı destek almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp
Telefon
E-Posta
Sipariş Takip
Canlı Destek